Giriş Formu

İletişim

İletişim adresi

 

 

  pembe oje

Örgüye Başlarken

Örgü modelleri konusunda geniş bir arşiv. Tek şiş ve iki kat örgü nasıl yapılır. Örgü için doğru şiş nasıl seçilir hepsi için alttaki linke tıklayınız. Kazak ve yelek örgü modelleri

Örgü devamı

örgü adresi

feed-image Feed Entries

Tavsiyeler

 

 

Renkli bir kazak modeli

DANS EDEN KIZLAR

Size bu hafta renk renk yün yumaklarıyla ve iki şişle çizeceğiniz bir model sunuyoruz. Bu modelin yapımı en sıkıntılı günlere bile, onları canlandıracak bir hareket ve ferahlık getireceği için hararetle tavsiye ederiz. Yalnız gördüğünüz kazak için değil, eldiven, bere, çanta gibi çeşitli eşyayı örerken de bu jakar motiflerden yararlanabilirsiniz. Hatta isterseniz, beş şişle çorap bile örmeniz mümkün. Örgünün bütününü süsleyen değişik motiflerden yalnız birini seçerek kenar süslemesi gibi bir yelek ucunda, bir kol kapağında, bir balıkçı yakasında kullanmak da mümkündür.

renkli kazak modeli

Malzeme

Kaim yün (Nako-süperlambs, kalın); şu renklerin her birinden 100'er gr: sarı, bordo, siklamen, yeşil, beyaz, siyah; 4 numara şiş; 3,5 numara beş şiş. Beden 44.

Örgüsü

Düz örgü; 2/2 lastik; jakar örgü. Yapılışı

Arka: yeşil yün ile 106 ilmek başlayıp 8 santim 2/2 lastik örün. Verdiğimiz şemalar uyarınca siyah yün ile düz örgü devam edin. Dikkat ederseniz, bu şemada bütün motifler verilmemiştir. Çünkü bundan önceki sayımızda (3) bazı örnekleri meselâ kazağın arkasındaki dans eden kızlar dizisini vermiştik. Şimdi başlangıçtan 33 santim örünce, koltuk için her iki yandan, 2 sırada bir, 3 defa 2 ilmek ve gene 2 sırada bir 5 defa 1 ilmek eksiltin. Koltuklardan itibaren 20 santim örünce, her iki yandan 4 defa 7 ilmek kapatın, sonra kalan 28 ilmeği bir defada kapatın.

Ön: yakaya kadar arka gibi örün. Koltukların açılışından itibaren 15 santim olunca ortadaki 12 ilmeği kapatın ve her iki yanı ayrı ayrı örün; yaka tarafından her 2 sırada bir, 4 defa 2 ilmek eksiltin. Omuz eksiltmelerini aşağıdaki gibi yapın.

Kol: yeşil yün ile 52 ilmek başlayın ve 8 santim boyunca 2/2 lastik örün. Düz örgüyle devam e-din, her 8 sırada bir yanlardan 1'er ilmek arttırın, bunu 16 defa tekrarlayın. Sonra her 2 sırada bir 16 defa birer ilmek, sonra her sırada bir, 14 defa birer ilmek eksiltin. Sonra geri kalan 24 ilmeği bir defada kapatın.

 

Büyük halini görmek için resme tıklayınız.

renkli kazak modeli çizim

Tamamlanışı

Parçaları ayrı ayrı ıslak bezle ütüleyin. Önce teyelleyin, sonra dikin. Beş şişi yeşil yünle yakanın çevresindeki ilmeklere geçirip 3 santim 2/2 lastik örün. Gevşek bırakarak kapatın.
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Her hakkı saklıdır. © 2009-2011 modelleriorgu.com

tumblr statistics

RocketTheme Joomla Templates